^ Powrót na górę

 

 

Sieradzki „Jagiellończyk” w projekcie Healthy Town

Rozmiar tekstu:

lo1
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu uczestniczą w dwuletnim projekcie międzynarodowym Healthy Town i wraz z partnerami z Hiszpanii, Finlandii i Francji propagują zdrowy styl życia.

Realizacja Healthy Town rozpoczęła się 1 września 2017 roku, a zakończy 31 sierpnia 2019. Jak napisano w specyfikacji, jego celem jest podniesienie świadomości młodzieży na temat aktywności fizycznej, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz zdrowego odżywiania. Koordynatorem projektu jest wicedyrektor „Jagiellończyka” – Jowita Królikowska. Jego koszt to ponad 32 tys. euro.

W trakcie Healthy Town młodzież podejmuje wyzwania sportowe, które są rejestrowane za pomocą aplikacji wefitter. Pierwszym było obejście świata w 80 dni, czyli pokonanie kilkuset kilometrów w okresie od 3 października do 21 grudnia 2017 r. W zależności od dystansu, przyznawane były wirtualne medale. W drugim wyzwaniu (6 lutego – 15 kwietnia) uczestnicy zbierali punkty za aktywność. Obecnie realizują trzecie wyzwanie.

Przy okazji realizowanych jest wiele dodatkowych przedsięwzięć, jak zaprojektowanie logotypu i maskotki projektu, prezentacje na temat poszczególnych krajów i tańców narodowych czy stworzenie międzynarodowego słownika terminologii związanej z bieganiem.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12