^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie ZSP nr 1 w finale olimpiady technicznej

Rozmiar tekstu:

zsp1
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu zdeklasowała rywali w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Bartosz Dziębowski, Natalia Jarominek i Dawid Ciumek w okręgu łódzko-sieradzkim zajęli pierwsze trzy miejsca i oczywiście awansowali do finału.

Etap okręgowy odbył się w Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzyosobowa grupa uczniów „Mechanika” w rozgrywkach finałowych będzie reprezentować całe województwo łódzkie. Finał odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. podkarpackie). Opiekunami merytorycznymi finalistów z Sieradza są nauczyciele ZSP nr 1: Aneta Remiszewska-Grzesiak i Mariusz Gławenda.

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości ma długą, 47-letnią tradycję. Jest kontynuacją wcześniejszego Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, zwanego potem Olimpiadą Innowacji Technicznych i Olimpiadą Wiedzy o Wynalazczości. Organizatorem przedsięwzięcia od początku jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów.

Uczestnictwo w OITiW wymaga od uczestników znajomości zagadnień z wielu dziedzin nauki, m.in. z fizyki, chemii, prawa, historii, informatyki, elektroniki, budownictwa, mechaniki, automatyki, medycyny, ekonomii i ochrony środowiska.

Celem olimpiady jest rozwijanie pasji, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz podnoszenie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

T.O.