^ Powrót na górę

 

 

Podsumowanie akcji profilaktycznej w Warcie

Rozmiar tekstu:

ppp warta
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Warcie podsumowała 15. edycję swojej prozdrowotnej kampanii profilaktycznej, skierowanej do dzieci i uczniów szkół wszystkich poziomów edukacji z terenu oddziaływania poradni, czyli z gmin Warta, Błaszki i Goszczanów. Akcji przyświecało w tym roku hasło „Bezpieczni w sieci”.

Kampania rusza każdego roku w październiku. Jej zwieńczeniem jest spotkanie w Warckim Centrum Kultury w maju następnego roku. Tegoroczna edycja miała na celu promowanie umiejętności wykorzystania nowych technologii w życiu codziennym, pozytywnego i kulturalnego zachowania się w sieci, rozwijanie umiejętności identyfikowania sytuacji niebezpiecznych i zagrażających oraz wypracowanie zasad właściwego sposobu reagowania w sytuacjach trudnych.

W roku szkolnym 2017/2018 w kampanii wzięło udział 17 szkół – 10 z gminy Warta, 3 z gminy Goszczanów i 4 z gminy Błaszki. Placówki te do 18 kwietnia 2018 r. przeprowadziły w każdej klasie przynajmniej jedne dwugodzinne zajęcia warsztatowe, dotyczące problematyki bezpieczeństwa w sieci. Ponadto dzieci z zerówek i klas I-III szkół podstawowych wykonywały prace plastyczne, a uczniowie klas IV-VI tworzyli gazetki tematyczne i wiersze. Najstarsi, czyli od klasy VII podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne mieli za zadanie napisać pracę literacką, wiersz lub przygotować ulotkę na temat bezpieczeństwa w sieci (do wyboru).

Jako podsumowanie kampanii w szkołach, do 18 kwietnia placówki zorganizowały Dzień Bezpiecznego Internetu, włączając się w jego ogólnopolskie obchody. Następnie po 4 najciekawsze prace z każdej szkoły trafiły do poradni w Warcie. Całość zwieńczył happening w WCK, podczas którego uczestnikom kampanii zostały wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wówczas też można było obejrzeć najlepsze prace, wykonane w czasie realizacji programu w szkołach, a także program artystyczny o tematyce jak w tytule kampanii.

T.O.

1  2

3  4

5  7

9  8

10  11

11  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31