^ Powrót na górę

 

 

Plener malarski w Kamionaczu

Rozmiar tekstu:

zss
Zespół Szkół Specjalnych w Warcie zorganizował 18. plener malarski pod hasłem „Wiosna w pełni”. Młodzi artyści spotkali się w urokliwym, leśnym otoczeniu leśniczówki w Kamionaczu.

Na plener przyjechały aż 24 zespoły (dwu- i trzyosobowe) z 15 szkół i placówek opiekuńczo wychowawczych: szkół podstawowych w Rossoszycy, Raczkowie, Jeziorsku i Włyniu, Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu filia w Rożdżałach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu, Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi Centrum Psychiatrycznym w Warcie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tomisławicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie, Zespół Szkół Publicznych w Warcie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Rafałówce, Zespołu Szkół nr 2 w Wieruszowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku, Zespołu Szkół nr 4 w Wieluniu i ZSS w Warcie.

– Celem tegorocznego spotkania było doskonalenie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży oraz integracja uczestników, a przede wszystkim uwrażliwienie uczestników na piękno otaczającej przyrody. Słoneczny i ciepły dzień sprzyjał powstawaniu oryginalnych prac – mówi Wioletta Łajs-Błaszczyk, dyrektor warckiego ZSS. Uczestnicy, pod okiem opiekunów, ale też samodzielnie, stworzyli kilkanaście prac ukazujących piękno budzącej się do życia przyrody. Wszystkie namalowane obrazy zostały rozstawione na sztalugach wokół domku łowieckiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczali zaproszeni na imprezę goście: naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sieradzu Józef Jura, radni powiatowi Tomasz Baliński i Krzysztof Żubrowski, zastępca burmistrza Gminy i Miasta Warta Sławomir Janczak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warcie Agnieszka Bartosik, leśniczy Paweł Poter oraz pielęgniarka Elżbieta Angulska.

Powstałe na plenerze prace można będzie zobaczyć 12 czerwca podczas warckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

T.O.

2  3

4  5

6  7