^ Powrót na górę

 

 

Wyjazd do Corato nagrodą za eTwinning

Rozmiar tekstu:

lo1

 

W nagrodę za dwa świetnie zrealizowane projekty eTwinningowe, grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu pojechała z wizytą do włoskiego Corato. Projekty zostały również wyróżnione Krajową Odznaką Jakości, a jeden z nich Odznaką Europejską.

Realizatorką projektów eTwinning w „Jagiellończyku” jest nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, wicedyrektor szkoły Jowita Królikowska. Po ogólnopolskim podsumowaniu programu okazało się, że jest ona również jedyną osobą w kraju, której wszystkie działania, podjęte w ramach trzech realizowanych w roku szkolnym 2016/2017 projektów, zostały wyróżnione w europejskim konkursie „Move to Learn, Learn to Move”.

Ideą eTwinningu jest współpraca z nauczycielami innych szkół, polskich i zagranicznych. Najogólniej mówiąc, działa ona trochę jak portal społecznościowy, umożliwiający wymianę informacji i pracę nad tworzonymi wspólnie projektami. Korzystają z niej również uczniowie, logując się na założonych na specjalnej platformie kontach. Językiem komunikacji jest angielski – wyjaśnia Jowita Królikowska.

Nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w kraju, Krajowe Biuro eTwinning przyznaje Krajową Odznakę Jakości (KOJ).

KOJ i tytuł „Szkoła eTwinning” I LO dostało za trzy projekty: 1) innowację pedagogiczną, w której młodzież poznawała sposoby komunikowania, od portali społecznościowych po szyfrowanie informacji, 2) działania inspirowane zainteresowaniem brytyjską rodziną królewską (stworzenie drzewa genealogicznego, opis sposobów wychowywania dzieci na dworze królewskim, etykieta), 3) projekt realizowany na lekcjach podstaw przedsiębiorczości we współpracy międzynarodowej, poświęcony symbolom Unii Europejskiej.

Nagrodą dla „Jagiellończyka” był również kilkudniowy pobyt w Corato we Włoszech, gdzie sieradzka młodzież wraz z międzynarodowym gronem uczestników eTwinningu pracowała nad zagadnieniami związanymi z dziedzictwem kulturowym. Do Corato pojechało 17 uczniów i dwie nauczycielki – Jowita Królikowska i Anna Sznajder.

T.O.

1  2

4  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21