^ Powrót na górę

 

 

Obchody jubileuszu II LO w Sieradzu

Rozmiar tekstu:

lo2
Dla społeczności szkolnej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu rok 2018 jest wyjątkowy. Placówka ta obchodzi 50-lecie działalności i z tej okazji przygotowała wiele przedsięwzięć promocyjnych, podsumowujących pół wieku nauczania młodzieży.

Część działań związanych z okrągłą rocznicą już się odbyła. – Przygotowaliśmy koncert wigilijny i święto Dnia Babci dla mieszkańców powiatu sieradzkiego. Z okazji Dnia Sołtysa, zorganizowanego przez Powiat Sieradzki, wystąpiliśmy z programem artystycznym. Podjęliśmy również działania dla najmłodszych mieszkańców Sieradza i z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w szkole przedszkolaków ze Słonecznego Przedszkola oraz Jasia i Małgosi, którzy obejrzeli bajkę o Czerwonym Kapturku, przygotowaną przez młodzież. Bajkę tę wystawiliśmy również podczas Dni Sieradza na Jarmarku Urszulańskim – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO.

Główna odsłona obchodów planowana jest jednak na wrzesień, a dokładnie – na weekend 21-23 września. Wstępny program przewiduje złożenie przez uczniów kwiatów na grobach nauczycieli szkoły oraz paradę młodzieży i nauczycieli ulicami Sieradza – to w piątek 21 września.

Na sobotę planowane są: msza święta w Bazylice Mniejszej, w intencji nauczycieli, pracowników, absolwentów i uczniów szkoły, przemarsz jej uczestników do hali sportowej II LO, uroczysta akademia jubileuszowa, a na koniec bal absolwentów. W związku z tym ostatnim dyrekcja placówki apeluje do wszystkich absolwentów II LO i działających wcześniej w jej murach szkół (Zasadniczej Szkoły Budowlanej dla Pracujących Sieradzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Żeromskiego) o przybycie 22 września na bal absolwentów. Odbędzie się on w restauracji Na Półboru w Stawiszczu o godz. 19:00. Zapisy pod numerami telefonów: 43 822 42 87 i 603 484 825.

Główne obchody zakończą się w niedzielę 23 września imprezami sportowymi z udziałem absolwentów, uczniów i przedstawicieli samorządów.

T.O.