^ Powrót na górę

 

 

Czas szkolnych pożegnań

Rozmiar tekstu:

lo2
Nie tylko rozpoczynających wakacje uczniów żegnano podczas uroczystej akademii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Etap związany z tą szkołą kończą bowiem również trzy panie, zatrudnione w administracji.

Dwie z nich kończą pracę w ogóle, bo lada dzień przejdą na emeryturę, trzecia zaś od 1 lipca będzie się zajmować szkolną księgowością, tyle że już nie w placówce, a w Centrum Usług Wspólnych, które zostanie uruchomione w Starostwie Powiatowym.

Szkolna uroczystość była więc jednym wielkim pożegnaniem, tak jak za dwa miesiące w tym samym miejscu, czyli w szkolnej hali sportowej, odbędzie się akademia powitalna.

– Mam wrażenie, że dopiero wczoraj spotkaliśmy się na inauguracji roku szkolnego 2017/2018, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami  kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń, przeżyć i osobistych sukcesów. Tych mniej miłych chwil nie pamiętamy, bo po co, skoro zdecydowanie więcej było tym przyjemnych. Najbardziej cieszą sukcesy naszych uczniów. W mijającym roku młodzież „Żeromskiego” uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i lokalnych konkursach o projektach, by wymienić choćby Konkurs Wiedzy o Świecie Współczesnym, konkurs Solidarności, konkurs Historii Żydów Polskich, konkurs Politechniki Łódzkiej o puchar rektora, konkurs „Matematyka – moja pasja” czy projekt Nowoczesna Akademia Patriotyzmu – podsumowuje Urszula Świniarska, dyrektor II LO.

Aby pożegnanie nie przebiegało w smutnej atmosferze, organizatorzy postarali się o występy artystyczne uzdolnionej młodzieży „Żeromskiego”. Tym samym uczniowie dochowali kultywowanej od kilku lat tradycji, że koniec roku szkolnego żegnany jest scenkami kabaretowymi.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  11