^ Powrót na górę

 

 

II LO w Sieradzu. To już 50 lat

Rozmiar tekstu:

lo2
Sieradzki „Żerom”, czyli II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, rozpoczął w piątek trzydniowe świętowanie. Szkoła, kontynuująca tradycje dawnej Budowlanki, obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia.

W swej trwającej pół wieku historii szkoła kilka razy zmieniała nazwy i profile. Przez długie lata w budynku u zbiegu ulic Żeromskiego i Broniewskiego mieściła się Budowlanka, czyli szkoła przygotowująca kadry dla rozrastającego się Sieradzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego (w 1977 r. zmieniło ono nazwę na Sieradzki Kombinat Budowlany). Działały tam kolejno: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Później Budowlanka zmieniła się w liceum.

– Historię mamy bogatą, toteż i jubileusz musi wyglądać okazale. Obchody rozpoczynamy w piątek 21 września paradą uczniów i nauczycieli ulicami Sieradza od szkoły do Starostwa Powiatowego. Główna akademia jubileuszowa odbędzie się w sobotę w naszej hali sportowej. Poprzedzi ją msza święta w Bazylice Mniejszej. Ostatnim akcentem będą niedzielne imprezy sportowe z udziałem absolwentów, uczniów i przedstawicieli samorządu – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO im. Żeromskiego.

W piątkowej paradzie wzięło udział ponad 400 uczniów liceum. Napotkanym sieradzanom młodzież rozdawała kolorowe balony i cukierki, przypominające o jubileuszu. Pod starostwem, po wręczeniu staroście sieradzkiemu Mariuszowi Bądziorowi pamiątkowej statuetki, uczniowie zatańczyli belgijkę oraz wypuścili w powietrze 50 balonów.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

24  25

26  27

28  29

30  31