Finał projektu Kolorowa Lokomotywa

Rozmiar tekstu:

zpwp
Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu podsumował swój siódmy udział w projekcie Kolorowa Lokomotywa, realizowanym przez Łódzki Dom Kultury w partnerstwie z instytucjami kultury województwa łódzkiego.

– To piękny i cenny projekt edukacyjno-ekologiczny, finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zakłada wiele ciekawych warsztatów, wycieczek, i konkursów, które przecież dzieci uwielbiają. Byliśmy z Łódzkim Domem Kultury prawie we wszystkich parkach krajobrazowych naszego województwa, odbyliśmy szereg fascynujących warsztatów ekologicznych: malarstwa, plecionkarstwa, gobelinów, rzeźby, fotograficznych. Poznaliśmy ciekawych ludzi, no i samych siebie, nasze emocje i umiejętności. Tak uważają dzieci – mówi Izabela Sufleta, dyrektor ZPWP.

Pierwsza Kolorowa Lokomotywa wyruszyła w drogę w 2012 roku. ZPWP wsiadało do niej za każdym kolejnym razem. Od początku aż do dzisiaj w projekcie wzięło udział ponad 500 podopiecznych placówki.

Finał tegorocznej edycji okazał się szczęśliwy dla czwórki dzieci z ZPWP. Nagrody w konkursach fotograficznym i plastycznym zdobyły: Hanna i Anna Biniek, Oliwia Sośnicka i Antonina Szewczyk. Kolorową Lokomotywę AD 2018 podsumowano na imprezie finałowej w sali kolumnowej ŁDK.

T.O.

1  2

4  5

6  7