Patriotyczny wieczór z „Jagiellończykiem”

Rozmiar tekstu:

pbp
I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu włączyło się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczeń klasy IId, Kacper Kuchciak, przygotował z tej okazji prezentację multimedialną, zatytułowaną „Polska droga ku niepodległości”.

Spotkanie z Kacprem Kuchciakiem odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Przygotowana przez niego prezentacja objęła okres poprzedzający odzyskanie niepodległości oraz wydarzenia po nim następujące, aż do roku 1921, w którym skrystalizowały się granice państwa. – Data 11 listopada 1918 jest symboliczna. Przyjęto ją jako dzień odzyskania niepodległości, bo to właśnie wtedy polscy żołnierze zaczęli rozbrajać wojska zaborcy. Ale wolność wykuwała się jeszcze długo po tym fakcie i Polacy musieli o nią walczyć w powstaniach śląskich i wojnie z bolszewikami – mówił Kacper Kuchciak.

Prezentacji towarzyszył występ artystyczny czterech uczennic „Jagiellończyka”: Maja Balcerzak, Kinga Jarząb, Klaudia Majewska i Alicja Solarek wykonały wiązankę pieśni patriotycznych.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8