^ Powrót na górę

 

 

Triada biegowa na 100-lecie niepodległości

Rozmiar tekstu:

biegi1
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości udziałem w warszawskiej triadzie biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

3 maja wystartowali w Biegu Konstytucji, 28 lipca wzięli udział w Biegu Powstania Warszawskiego, a 11 listopada zakończyli triadę Biegiem Niepodległości. W trzech imprezach sportowych, zorganizowanych w stolicy, wzięło udział łącznie 150 osób – uczniów, nauczycieli, pracowników administracji, absolwentów i rodziców.

Dla uczniów udział w tych uroczystościach był nie tylko doświadczeniem sportowym, lecz przede wszystkim ważną lekcją historii. Młodzież mogła razem z tysiącami osób z całej Polski odśpiewać hymn, rotę, wysłuchać licznych pieśni patriotycznych, obejrzeć ciekawe inscenizacje autorstwa rekonstruktorów historycznych oraz osobiście spotkać się i porozmawiać z kombatantami II wojny światowej.

11 listopada społeczność szkolna „Jagiellończyka”, ubrana w koszulki w barwach narodowych, tworzyła wraz z 18 tys. biegaczy kilkukilometrową flagę na alei Jana Pawła II w Warszawie.

T.O.

1  2

4  4a

5  7

8  6

9  9a

10  11

16  17