^ Powrót na górę

 

 

Targi akademickie w sieradzkim „Mechaniku”

Rozmiar tekstu:

23
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu Społeczna Akademia Nauk zorganizowała III Akademickie Targi Edukacyjne. W szkolnej sali gimnastycznej swoją ofertę przedstawiło 11 uczelni z Kalisza, Łodzi, Poznania, Sieradza, Warszawy, a nawet z Gdyni.

Od trzech lat w marcu przedstawiciele kilkunastu uczelni z całego kraju przyjeżdżają do sieradzkiego „Mechanika”, by zainteresować młodzież maturalną swoimi kierunkami studiów. – Wiele osób sądzi, że jeśli chodzi o prezentację ofert edukacyjnych uczelni, formuła targów już się wyczerpała. W końcu wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach internetowych. Nie do końca tak jest. W internecie nie można bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielem szkoły, dopytać o szczegóły czy dotknąć przedmiotów wyprodukowanych na wydziale przez nowoczesną technologię – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior, który co roku patronuje targom.

Takie eksponaty można było obejrzeć choćby na stoisku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie zaprezentowano m.in. charakterystyczny hełm szturmowca z „Gwiezdnych wojen”, wykonany na drukarce 3D.

Swoje propozycje dla tegorocznych maturzystów przedstawiły również: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, Społeczna Akademia Nauk, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i Sieradzu, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, trzy uczelnie warszawskie (Akademia Finansów i Biznesu „Vistula”, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia oraz Uczelnia Techniczno-Handlowa), Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Studium Policealne Pracowników Społecznych i Medycznych w Łodzi.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

24  25