^ Powrót na górę

 

 

Sprzedawca Roku w szkole na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zsp2
Sylwia Świniarska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu, zajęła pierwsze miejsce w 12. edycji międzyszkolnego konkursu Sprzedawca Roku.

W poprzednich latach regulamin konkursu przewidywał uczestnictwo tylko uczniów szkół zawodowych. W tym roku po raz pierwszy formuła została rozszerzona o młodzież technikalną. Zgłosiło się łącznie 11 osób z dwóch zespołów szkół ponadgimnazjalnych: nr 2 w Sieradzu oraz w Złoczewie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Uczniowie zaczęli rywalizację od rozwiązania testu z zakresu wiedzy teoretycznej (40 pytań testowych). W drugiej konkurencji zmierzyli się z zadaniem praktycznym, bardzo zbliżonym do tych, które uczniowie muszą rozwiązać na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Etap praktyczny obejmował: obsługę kasy fiskalnej i metkownicy, wypełnianie dokumentacji sprzedażowej, oznaczenie towarów, jak również prawidłowość zapakowania towarów klientowi.

Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie Sylwia Świniarska z ZSP nr 2. Dwa kolejne miejsca zajęły: Joanna Ślipek (miejsce II) i Magdalena Pawlaczyk (miejsce III). IV lokata przypadła uczennicy ze Złoczewa – Monice Pytel.

Organizatorem konkursu jest ZSP w Sieradzu. Nagrody (bony podarunkowe i nagrody rzeczowe) ufundował sieradzki „Kaufland”.

T.O.

1  2

3  4a