^ Powrót na górę

 

 

Warsztaty z dress code’u i emisji głosu

Rozmiar tekstu:

zsp warta
Po co licealistom umiejętność składnego wypowiadania się i doboru ubrania do sytuacji? A choćby po to, by odnieść sukces podczas rozmowy o pracę. Jednego i drugiego młodzież z LO w Warcie uczyła się od fachowców z kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczniowie warckiego ogólniaka korzystają z patronatu WPA UAM. W piątek 5 kwietnia młodzież pojechała na warsztaty z dress code’u i emisji głosu. O tym, jak dobrać ubiór do sytuacji, opowiedziała uczniom dr Monika Kostrzewa. – Młodzież uczyła się także, jak na różne sposoby zawiązać krawat. Miała również okazję podziwiać projekty studentów z pracowni edukacji plastycznej – mówi Maciej Gałka, polonista ZSP w Warcie.

Po zajęciach z dress code’u licealiści wzięli udział w warsztatach z emisji głosu. Poprowadziła je Katarzyna Strojna-Bigora – Ćwiczenia odbywały się na specjalnie przygotowanej do tego sali rytmiki. Uczniowie poznali techniki oddychania, metody ćwiczenia aparatu i narządów mowy oraz odpowiedniej artykulacji głosek. Zdobyli wiedzę na temat technik relaksacji po męczącym dniu nauki i pobytu w szkole – wyjaśnia Nina Michalak-Orszulak, germanistka i pedagog ZSP. Zajęcia zawierały elementy coachingu i dodatkowo pobudzały do wzrostu samooceny, potrzebnego choćby w czasie poszukiwania pracy.

T.O.

SDC14719  SDC14720

SDC14729  SDC14730

SDC14732  SDC14734