^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie „Jagiellończyka” w PE w Strasburgu

Rozmiar tekstu:

zsp1
Na początku listopada 24-osobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu wraz z trzema nauczycielkami wzięła udział w młodzieżowej sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Młodzież, reprezentująca kraje należące do Unii Europejskiej, pracowała w sześciu międzynarodowych grupach zadaniowych, dyskutując na tematy związane ze środowiskiem naturalnym i odnawialnymi źródłami energii, bezpieczeństwem i prawami człowieka oraz zagrożeniami związanymi z alkoholem i narkotykami. Tematami dyskusji były również: przyszłość Europy, migracja i integracja oraz zatrudnienie młodych ludzi.

Był to już trzeci wyjazd młodzieży sieradzkiego „Jagiellończyka” do instytucji unijnej poza granicami kraju. Wizyta w PE to efekt wygranej w międzynarodowym konkursie „Euroscola”, zorganizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. W Strasburgu uczniowie przebywali wraz z nauczycielkami: Danutą Kuchareczko, Beatą Kielek i Alicją Łaską.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10