^ Powrót na górę

 

 

Konkurs fryzjerski im. Antoine’a

Rozmiar tekstu:

zsp2
Gratulacje dla Kingi Worety, uczennicy Zespołu Szkół Technicznych w Turku, za zdobycie pierwszego miejsca (i nagrody starosty sieradzkiego) w V Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim o Grzebień Mistrza Antoine’a!

Konkurs od pięciu lat organizuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu, który kształci przyszłe fryzjerki zarówno w technikum, jak i w branżowej szkole I stopnia. – Wydarzeniem tym kultywujemy pamięć o jednym z najbardziej znanych sieradzan w historii miasta i bardzo się staramy, by postać tę znali również przyjezdni uczestnicy naszego konkursu. Bo sieradzanom Antoine’a Cierplikowskiego przecież przedstawiać nie trzeba – mówi Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP nr 2.

Partnerem szkoły w organizowaniu konkursu pozostaje poznański salon Le Grand, którego przedstawiciele co roku wchodzą w skład jury. W tym roku były to: Joanna Mieszczak, dyrektor artystyczny Le Grand Akademia, oraz Aleksandra Grafińska. Stało się już tradycją, że jury tworzą również losowo wybrani nauczyciele szkół, których uczennice biorą udział w konkursie. Uczestniczki jego piątej edycji oceniali więc: Arkadiusz Markiewicz z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach i Przemysław Wyrwas ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgierzu. Dominującym motywem tegorocznej edycji konkursu były „Kwiaty we włosach”.

Jurorskie grono najwyżej oceniło kreatywność i umiejętności Kingi Worety z ZST w Turku, która z rąk wicestarosty sieradzkiego Kazimiery Gotkowicz i przewodniczącej Rady Powiatu Sieradzkiego Olgi Kołoszczyk odebrała nagrodę za I miejsce, ufundowaną przez starostę sieradzkiego Mariusza Bądziora. Miejsce II zajęła Aleksandra Bryś z ZSP nr 2 w Sieradzu, a trzecie – Wiktoria Fircho, uczennica ZS nr 3 w Pabianicach. Przyznano również dwa wyróżnienia. Trafiły one do Anity Morawiak z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim i Martyny Pach z ZSP nr 2 w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30

31  32

34  35