^ Powrót na górę

 

 

Klasy patronackie na spotkaniu w UAM

Rozmiar tekstu:

zsp warta
Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Warcie uczestniczyła w kolejnym spotkaniu klas patronackich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Kaliszu.

Grupa – złożona z uczniów z Warty, Turku i Ostrowa Wielkopolskiego – wysłuchała dwóch prelekcji. Pierwsza dotyczyła twórczości autobiograficznej – Pani profesor wyjaśniła nam, że to autor sam decyduje, ile prawdy o sobie ujawni w dziennikach lub pamiętnikach. Podkreśliła, że często zdarza się, iż autorzy koloryzują lub pomijają jakieś fakty na swój temat, by dodać tajemniczości i bardziej zaciekawić czytelnika – mówi Martyna Osiewała, uczennica klasy Ib z LO w Warcie.

Prelekcję o autobiografiach wygłosiła prof. Justyna Szczęsna. Inny wykładowca, prof. Michał Jarnecki, tłumaczył młodzieży, na czym polega szok kulturowy. A ponieważ ma w tym zakresie własne doświadczenia (często podróżuje do egzotycznych krajów), oparł się na praktycznych przykładach z życia. – W tym wykładzie była mowa o niecodziennych obyczajach, tradycjach i obrzędach wśród rozmaitych plemion, które w naszej szerokości geograficznej budzą co najmniej zdziwienie – informuje Maciej Gałka, który jako jeden z dwojga nauczycieli języka polskiego, towarzyszył uczniom w wizycie na UAM. Drugim była Ewelina Kaler.

Grudniowy wyjazd warckiej młodzieży do Kalisza był jej ostatnią wizytą na uniwersytecie w tym roku kalendarzowym. Uczniowie zawitają na UAM po feriach zimowych.

T.O.

1  2

3  4