^ Powrót na górę

 

 

Akademickie doświadczenia uczniów I LO

Rozmiar tekstu:

lo1
Grupa pierwszoklasistów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu odkrywała tajniki nowoczesnych technologii informatycznych na Politechnice Łódzkiej.

Zajęcia odbyły się w Centrum Technologii Informatycznych – jednostce międzywydziałowej PŁ – w ramach projektu „Informatyka bez granic”, realizowanego przez I LO we współpracy ze stowarzyszeniem „I love math”. – Razem z politechniką prowadzimy projekty unijne, popularyzujące wśród młodzieży wiedzę o matematyce, fizyce i nowych technologiach – mówi Waldemar Wyka, prezes stowarzyszenia.

Podzieleni na grupy, uczniowie uczyli się projektować i drukować na drukarkach 3d, programować oraz nagrywać i obrabiać materiały filmowe. Dzięki udziałowi w projekcie, młodzież z „Jagiellończyka” ma okazję skorzystać z wiedzy i doświadczeń wykładowców oraz popracować na nowoczesnym sprzęcie komputerowym.

Ze strony PŁ współpracę koordynuje dr hab. inż. Krzysztof Grudzień z Instytutu Informatyki Stosowanej PŁ. Wyjazdy do Łodzi organizuje wicedyrektor „Jagiellończyka” Jowita Królikowska, inicjatorka współpracy I LO z politechniką.

T.O.

1  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15