^ Powrót na górę

 

 

Międzynarodowa lekcja angielskiego

Rozmiar tekstu:

lo1
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Pearson & BBC Live Classes”, podczas których, nie wychodząc z klasy, rozmawiali z kolegami z Chin i Iranu.

– Zajęcia były niezwykle interesujące i inspirujące, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczyciela. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w praktyce i choć trochę przełamać barierę językową – mówi Agnieszka Jadwiszczak, nauczycielka angielskiego.

Lekcję online poprowadził amerykański nauczyciel i trener John Wolf w ramach projektu „Pearson & BBC Live Classes”. Dotyczyła ona lokalnego jedzenia i targowisk ulicznych (temat zajęć to „Local food and markets”). Uczniowie „Jagiellończyka”, wraz z rówieśnikami ze szkoły w Shazand w Iranie oraz Guiyang w Chinach obejrzeli film o Mexico City, po czym odpowiadali na dotyczące go pytania. Przeprowadzili również wywiady z zagranicznymi partnerami na temat ich potraw narodowych.

„Live Classes” to międzynarodowy projekt dla uczniów i nauczycieli, który powstał dzięki współpracy wydawnictwa Pearson oraz instytucji BBC. W I LO w Sieradzu już planowane są kolejne zajęcia online.

T.O.

1  2

3  5