^ Powrót na górę

 

 

Zajęcia w szkołach powiatowych zawieszone

Rozmiar tekstu:

szkoly
Funkcjonowanie placówek ponadpodstawowych w okresie od 12 do 25 marca będzie zawieszone. – Nie jest to jednak okres przerwy w procesie edukacji. Założenie jest takie, że uczniowie mają pracować w domach - mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu.

Sytuacja wymuszona jest koniecznością zachowania wzmożonych środków ostrożności, związanych z rozprzestrzeniania się koronawirusa. – Na razie nie mamy informacji, że te dwa tygodnie będziemy musieli później nadrobić. Ponieważ jednak sytuacja z rozwojem wirusa zmienia się z godziny na godzinę, nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą działania ministerstwa. Przestrzegliśmy uczniów przed gromadzeniem się w większe grupy w okresie zawieszenia zajęć szkolnych. By nie tracić czasu, młodzież ma uczyć się w domach. Czekamy na dalsze wytyczne – komentuje Jowita Królikowska, p.o. dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

Od 16 do 25 marca nauczyciele będą w gotowości do pracy, ale pozostaną w domach. Obowiązek stawienia się do szkół mają za to dyrektorzy oraz pracownicy administracji i obsługi. Zawieszenie zajęć dotyczy:

– I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

– II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu,

– Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu,

– Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu,

– Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach,

– Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie,

– Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie,

– Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu,

– Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu.

Podstawą decyzji o zawieszeniu zajęć lekcyjnych na dwa tygodnie jest rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. Nie dotyczy ono jednak specjalnych ośrodków szkolno wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych. Jak informuje MEN na swojej stronie internetowej, o udziale dziecka w zajęciach w placówce specjalnej decyduje rodzic: „To nie obowiązek, lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach, ma prawo do zasiłku opiekuńczego”. Również Zespół Szkół Specjalnych w Warcie pełni funkcję opiekuńczą, w której o udziale w zajęciach decydują rodzice. Z kolei poradnie nie zostały w rozporządzeniu ujęte w ogóle, dlatego poradnie psychologiczno-pedagogiczne w Sieradzu i Warcie do piątku 13 marca włącznie funkcjonowały normalnie. Jednak decyzją Zarządu Powiatu Sieradzkiego, obie poradnie od poniedziałku 16 marca również zawieszą działalność i przejdą na interwencyjny tryb funkcjonowania.

T.O.