^ Powrót na górę

 

 

Nauczyciele SOSW z wizytą w Hiszpanii

Rozmiar tekstu:

sosw
Delegacja nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu (Maria Wika i Marlena Oleszczyk) pojechała z wizytą do hiszpańskiego miasta Lieida. Wyjazd został zorganizowany w ramach międzynarodowego projektu „Comenius”, realizowanego we współpracy z ośmioma państwami europejskimi.

Obok nauczycieli z SOSW w „Comeniusie” pod hasłem „I am cross – what now” spotykają się partnerzy z Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Węgier i Rumunii.

Tematyka spotkania w Hiszpanii koncentrowała się wokół strategii postępowania z zachowaniami trudnymi dzieci autystycznych przyjętych w poszczególnych szkołach z różnych państw. Uczestnicy dyskutowali na temat różnorodnych metod oddziaływań oraz ich skuteczności w pracy z dziećmi z autyzmem oraz zespołem Aspergera. Goście wizytowali miejscową szkołę, obserwowali zajęcia i poznali rozwiązania w zakresie zatrudniania dorosłych osób niepełnosprawnych w spółdzielniach produkcyjnych i usługowych.

Miłym akcentem pobytu w Hiszpanii był udział w corocznym święcie św. Jerzego, przypadającym 23 kwietnia. W tym dniu przypominana jest legenda o zabiciu smoka i uratowaniu księżniczki. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie kobiety otrzymują czerwone róże, a mężczyźni – książki.

T.O./SOSW

SAM 6785  SAM 6786

SAM 6853  SAM 6854

SAM 6861  SAM 6863