Sportowa integracja SOSW i Warty Sieradz Junior

Rozmiar tekstu:

sosw
Po raz drugi w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 9 w Sieradzu spotkały się młodzieżowe drużyny Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warty Sieradz Junior. Rozegrały dwa mecze: piłkarski i hokejowy.

Zawody były kontynuacją imprezy sprzed roku, kiedy to sieradzanka Justyna Gołąbek, wówczas jeszcze studentka III roku oligofrenopedagogiki w łódzkiej Wyższej Szkole Pedagogiki, jako część swojej pracy licencjackiej zorganizowała w hali sportowej przy „dziewiątce” podwójny mecz: piłki nożnej i halowego hokeja. – Pomysł był taki, by integrować podopiecznych SOSW z młodzieżą spoza placówki, poprzez zmagania sportowe. Żeby rywalizacja nie stała się głównym elementem przedsięwzięcia, mecz miał być jednocześnie dobrą zabawą – mówi Justyna Gołąbek, dziś już nauczyciel w SOSW.

Podsumowując ten podwójny mecz, wypada uznać, że padł remis, bo część piłkarską wygrała Warta 9:3, ale za to w części hokejowej triumfowali zawodnicy SOSW, zwyciężając 4:0. Nie jest więc tak, że to piłkarze Warty przyjechali na mecz dawać lekcje, bo sami takową również od drużyny SOSW odebrali. – Pomysł organizacji tego rodzaju zawodów uważam za świetny i dobrze, że pani Justyna postanowiła go kontynuować – powiedziała Iwona Górka, dyrektor SOSW w Sieradzu, otwierając zawody. Uznanie należy się również trenerom obu drużyn: Zbigniewowi Flankowi z SOSW i Michałowi Łochowskiemu z Warty Sieradz Junior.

Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu. Puchary dla zwycięzców ufundowało stowarzyszenie wspierania rozwoju osób niepełnosprawnych „Ab Ovo” przy SOSW w Sieradzu, a wręczył je dyrektor MOSiR Władysław Maciejewski.

T.O.

IMG 3245  IMG 3247

IMG 3254  IMG 3276

IMG 3280  IMG 3289

IMG 4156  IMG 4157