^ Powrót na górę

 

 

Z Błaszek do Rzymu. LO na festiwalu teatralnym

Rozmiar tekstu:

blaszki
Sześcioro uczniów i dwoje nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Błaszkach uczestniczyło w festiwalu „With mask, without mask” w Rzymie. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Erasmus+. Forum Theatre a learning instrument for education”.

W stolicy Włoch spotkali się wszyscy uczestnicy projektu „Erasmus+”: oprócz Polaków i Włochów także Słoweńcy, Bułgarzy i Rumuni. Wizyta rozpoczęła się od intensywnych przygotowań do spektaklu. Jego tematyką były problemy rodzinne i dyskryminacyjne. Po przedstawieniu uczestnicy obejrzeli filmy ze sztukami teatralnymi, przygotowanymi i wykonanymi przed wyjazdem na spotkanie projektowe do Rzymu.

Spektakle prezentowane były przez dwa dni, po czym nastąpiło podsumowanie i rozdanie pamiątkowych certyfikatów. W grupie aktorów z LO w Błaszkach najlepszym aktorem był Bartosz Niewiadomski, a Natalia Łuczak została najlepszą aktorką drugoplanową festiwalu.

Nie można być w Rzymie i go nie zwiedzać. Koloseum, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna i Forum Romanum to punkty, których uczestnicy „Erasmusa+” nie mogli pominąć w planie wyjazdu. Zobaczyli też Watykan, a w nim m.in. Campo de Fiori i Piazza Navona.

T.O.

DSC02058  DSC02102

DSC02196  DSC02275

DSC02450  DSC02784

DSC02793  DSC03027