Kolędy na rockowo w „Żeromskim”

Rozmiar tekstu:

IILO
Atmosfera świąteczna była, choinka była, były też kolędy i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej, tyle że wykonane na rockową modłę. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu pokazali, że spotkanie wigilijne może być jednocześnie i zgodne z tradycją, i oryginalne.

Program artystyczny przygotowali i wykonali uczniowie należący do grupy teatralnej „LO2”, działającej w „Żeromskim” pod opieką nauczycielki języka polskiego Marii Przybyłek. – Przygotowania do występu trwały od początku listopada. Intensywnie ćwiczył zwłaszcza zespół rockowy – mówi Maria Przybyłek. Scenografię do występów przygotowała nauczycielka matematyki Renata Lewkowicz.

W wigilijnym spotkaniu w hali sportowej II LO wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrekcja z dyrektor szkoły Urszulą Świniarską, a także przedstawiciele organu prowadzącego – Powiatu Sieradzkiego: starosta sieradzki Dariusz Olejnik, wicestarosta Mariusz Bądzior i naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sieradzu Elżbieta Cieślak.

Spotkanie było też okazją do oficjalnego otwarcia przyszkolnego ogrodu (od strony ul. Broniewskiego), wykonanego jesienią dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt nosił nazwę „Ogród zielona sala”. Obiekt kosztował nieco ponad 40 tys. zł. Z tego 22 056 00 zł stanowiło dofinansowanie z WFOŚiGW. – Wniosek o dotację na projekt zagospodarowania terenu od ul. Broniewskiego składaliśmy do Funduszu dwukrotnie, bez skutku. Dopiero trzeci raz okazał się skuteczny – mówi dyrektor Urszula Świniarska. Beneficjentem był Powiat Sieradzki, który dodatkowo przyznał szkole 20 tys. zł z puli środków przeznaczonych na zadania z zakresu ochrony środowiska.

Projekt obejmował nie tylko nasadzenia roślin i posianie trawy, ale również zamontowanie instalacji nawadniającej. W ogrodzie posadzono łącznie 297 szt. drzew i krzewów (m.in. berberysów, bukszpanów, magnolii, lawend, magnolii, sosen i świerków) oraz 79 bylin. W niedalekiej przyszłości pojawi się tam również oświetlenie. Całości pilnuje monitoring.

T.O.

IMG 6252  IMG 6272

IMG 6275  IMG 6288

IMG 6289  IMG 6295

IMG 6302  IMG 6312

IMG 6383  IMG 6391

IMG 6411  IMG 6417

IMG 6434  IMG 6467

IMG 6476  IMG 6483

IMG 6488  IMG 6489