^ Powrót na górę

 

 

Szachowy turniej sołtysów

Rozmiar tekstu:

skalmierz
Pierwsze koty za płoty. W Skalmierzu w gminie Błaszki odbył się I Turniej w Szachach Szybkich o tytuł mistrza szachowego sołtysów powiatu sieradzkiego. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem starosty Mariusza Bądziora.

Pierwsza niedziela lipca – ze względu na wyjątkowo kapryśną pogodę – nie była najlepszym dniem na tego typu przedsięwzięcia. W powiecie sieradzkim jest około 280 sołtysów, a na turniej dojechała ich niewielka część.

Wielu sołtysów, którzy zapowiadali przyjazd do sali OSP w Skalmierzu, nie dotarło na miejsce zawodów. – Mimo wszystko mamy nadzieję na zorganizowanie w przyszłym roku drugiej edycji turnieju. Zastanawiamy się, co zrobić, by przyciągnąć nieco więcej uczestników i jedną propozycji jest przeniesienie imprezy do Sieradza, co ułatwi dojazd na turniej – mówi Paweł Olejnik, prezes Klubu Rekreacyjno-Sportowego „Skarbek” w Skalmierzu.

W pierwszej odsłonie turnieju triumfowali sołtysi z gminy Błaszki. Pierwsze miejsce zajął Marek Skąpski z Wrzącej, a drugie Marian Juszczak ze Skalmierza. Trzeci był Wiesław Laskowski ze Świnic Kaliskich w gminie Goszczanów.

Turniej szachowy sołtysów zorganizowały: Starostwo Powiatowe w Sieradzu, KRS „Skarbek” Skalmierz oraz sołtysi wsi: Skalmierz (Marian Juszczak) i Wrząca (Marek Skąpski).

T.O.

1  2

4  5