^ Powrót na górę

 

 

I Bieg na orientację – październik 2020 – Zespół Szkół Specjalnych w Warcie

Rozmiar tekstu:

Na zdjęciu znajduje się Starosta Sieradzki- Mariusz Bądzior, Wicestarosta – Kazimiera Gotkowicz I uczestnicy I Biegu na Orientację Kamionacz 2020
Piękna październikowa złota jesień ponownie powitała uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie wraz z zaproszonymi kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych szkół w urokliwym otoczeniu Leśniczówki Kamionacz.

W tym roku spotakliśmy się tutaj, aby uczestniczyć w I Biegu na orientację, zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Warcie. Celem zawodów była promocja aktywności fizycznej poza szkołą, rozwijanie orientacji przestrzennej, ale w szczególności integracja środowisk szkolnych.

Do współrywalizacji dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Jeziorsku, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cielcach oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Rossoszycy, a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sieradzu i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Łasku. Na starcie stawiło się gotowych do walki, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy 10 drużyn. W biegu uczestniczyły 5 osobowe zespoły, których zadaniem było, zgodnie z otrzymaną mapą, pokonanie trasy i odgadnięcie hasła umieszczonego w punktach kontrolnych.
Na wstępie pani Dyrektor Elżbieta Słowińska powitała zebranych.
Imprezę sportową „I biegu na orientację – Kamionacz 2020” swoją obecnością zaszczycili Starosta Powiatu Sieradzkiego p. Mariusz Bądzior, Wicestarosta Powiatu Sieradzkiego p. Kazimiera Gotkowicz, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego p. Tomasz Baliński, Naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Sieradzkiego p. Józef Jura, Burmistrz Warty p. Krystian Krogulecki, Radny Powiatu Sieradzkiego p. Daniel Joachimiak oraz gospodarz Leśniczówki Kamionacz p. Paweł Poter. Zaproszeni goście powitali wszystkich uczestników, życząc sukcesów i dobrej zabawy.
Cała impreza szkolna odbyła się w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami i rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Ministra Sportu. Opiekę medyczną pełnił NZOZ „Medyk” w Warcie, w obecności p. Magdaleny Gadomskiej.
Zmagania sportowe rozpoczęto!
I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ustkowie.
Podsumowaniem był bieg integracyjny dla wszystkich chętnych uczestników.

I.L.

Na zdjęciu znajduje się Starosta Sieradzki - Mariusz Bądzior składający gratulacje uczestnikom I Biegu na Orientację Kamionacz 2020Widok pucharu z napisem  I Bieg na Orientację Kamionacz 2020, Zespół Szkół Specjalnych w WarcieNa zdjęciu znajdują się puchary dla uczestników I Biegu Na Orientację Kamionacz 2020Na zdjęciu widać biegnących uczestników I Biegu Na Orientację Kamionacz 2020