^ Powrót na górę

 

 

Konsultacje społeczne w sprawie ZOF

Rozmiar tekstu:

W Miejskim Ośrodku Kultury w Złoczewie zakończył się cykl spotkań konsultacyjnych w sprawie Złoczewskiego Obszaru Funkcjonalnego. Przez cały ubiegły tydzień na temat projektu wypowiedzieli się u siebie mieszkańcy gmin Klonowa, Burzenin, Brąszewice, Brzeźnio i Ostrówek.

Konsultacje społeczne dają szansę na wyrażenie opinii na najbardziej istotne dla lokalnej społeczności tematy. W tym wypadku jest to ZOF - projekt gospodarczego zagospodarowania części gminy Złoczew oraz gmin sąsiednich, znajdujących się w pobliżu drogi ekspresowej S8 i przyszłej kopalni odkrywkowej.

Konsultacje w Złoczewie poprowadzili: burmistrz Złoczewa Jadwiga Sobańska, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Złoczewie oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu Robert Piątek. Podobnie jak wcześniejsze spotkania, także i to składało się z dwóch części: wprowadzającej, w której przedstawione zostały założenia ZOF, oraz dyskusyjnej, podczas której mieszkańcy mogli wypowiadać się na temat projektu.

Szczególne zainteresowanie obecnych wzbudziła sprawa planowanego utworzenia Złoczewskiej Strefy Inwestycyjnej. Gotowych jest już siedem koncepcji jej planu, wraz z infrastrukturą i drogami. Mieszkańcy pytali zwłaszcza o sprawy związane z ewentualnym wykupem gruntów pod strefę. Sporo pytań dotyczyło też przyszłej kopalni.

Zakończenie konsultacji w gminach nie oznacza, że ich mieszkańcy nie mogą już uczestniczyć w procesie tworzenia ZOF. - Na wszystkich zainteresowanych czekamy w urzędzie. Ktokolwiek chciałby się czegoś dowiedzieć na temat projektu czy przekazać nam swoje sugestie, zapraszamy - mówi Jadwiga Sobańska. Przypominamy, że Urząd Miejski w Złoczewie czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

T.O.

Fot. Tomasz Oszczęda